W najnowszym wydaniu magazynu Nowy Gabinet Stomatologiczny lek. dent. Anna Gurniak poświęca uwagę trudnościom, jakie lekarzom dentystom może sprawiać diagnostyka dysplazji kostniwno-kostnej. Zapraszamy do lektury!
Zębiak zestawny (Odontoma compositum) to najczęściej występujący guz zębopochodny.
Zapraszamy do zapoznania się z obrazami radiologicznymi trzech interesujących przypadków z naszej praktyki.
W wielu przypadkach podstawowe metody diagnozowania mogą okazać się niewystarczające. Prezentujemy konkretny przypadek medyczny świadczący o niedoskonałościach obrazowania 2D w diagnozowaniu zmian kostnych. Jednocześnie wskazujemy na kluczową rolę współpracy na linii lekarz prowadzący - radiolog.
W najnowszym wydaniu dwumiesięcznika Nowy Gabinet Stomatologiczny lek. dent. Anna Gurniak - specjalistka z wieloletnim doświadczeniem w radiologii stomatologicznej i lekarz opisujący DIAGDENT, przekonuje o zaletach stosowania tomografii komputerowej 3D. Jakie są przewagi technologii CBCT względem konwencjonalnej diagnostyki obrazowej? Zapraszamy do lektury!
W dniach 09 - 11 września kolejny raz będziemy obecni na targach Warsaw Dental Medica Show.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska!
Niedawno wyposażyliśmy naszą placówkę na Bielanach w tomograf CS 9600. Najnowocześniejsza maszyna do diagnostyki obrazowej zagościła więc już w trzeciej placówce DIAGDENT.
W DIAGDENT na badanie może umówić się każdy prywatny pacjent. Posiadamy pięć placówek na terenie Warszawy: na Saskiej Kępie (Praga Południe), Białołęce, Ursynowie, Włochach oraz na Bielanach
Promieniowanie rentgenowskie zostało odkryte 125 lat temu, a mimo to nadal jest z powodzeniem używane w różnych gałęziach medycyny.
Pracownie Diagdent na Saskiej Kępie (Praga Południe), Białołęce, Ursynowie, Włochach i Bielanach odwiedzają przeróżni pacjenci. Często są wysyłani do nas przez stomatologów wtedy, gdy do diagnozy specyficznego schorzenia potrzebny jest sprzęt najwyższej jakości. Przez lata naszej pracy spotkaliśmy się z wieloma niezwykłymi przypadkami. Zainteresowanie pacjentów wzbudza zwłaszcza jedna wada anatomiczna - hiperdoncja. Czym jest hiperdoncja? To zdecydowanie jedno z najciekawszych schorzeń jakie mogą wystąpić w obrębie jamy ustnej.
W badaniach diagnostycznych obrazowych często używa się promieniowania rentgenowskiego, penetrującego miękkie tkanki ciała. Jest to rodzaj promieniowania jonizującego.